Jak dbać o stopy?

Często przy pielęgnacji ciała zapominamy o tym, aby odpowiednio zadbać o nasze stopy. Odpowiadają one za to, abyśmy utrzymywali prawidłową postawę ciała i równowagę. Spoczywa na nich cały ciężar naszego ciała, dlatego powinniśmy pamiętać, aby były zadbane i wypielęgnowane.

Jak więc odpowiednio zadbać o nasze stopy?

Ważną rzeczą jest, aby stosować odpowiednie dla nich kosmetyki.  Skóra stóp jest sucha, wrażliwa i zgrubiała na podeszwach. Aby zachować jej zdrowie i gładkość musimy pamiętać, aby była wystarczająco nawilżona i natłuszczona. Podstawowe produkty, w które powinnyśmy się zaopatrzyć to peeling do stóp oraz krem nawilżający/regenerujący. Polecam zapoznać się z gamą produktów marki Scholl czy Gehwol.

stopy

Dbając o stopy nie można zapominać o paznokciach. Na pedicure lepiej jest umówić się do salonu kosmetycznego, jednak raz na jakiś czas można przeprowadzić go w domowych warunkach. W tym celu należy najpierw zmiękczyć skórki wokół paznokci, zanurzając stopy w ciepłej wodzie z mydłem lub płynem do kąpieli. Można także dodać kilka kropli olejku miętowego, który ma działanie odświeżające. Po dokładnym osuszeniu stóp usuwamy skórki i piłujemy równo paznokcie. Na koniec możemy pomalować paznokcie z pomocą separatorów lub zastosować preparat do pielęgnacji paznokci i skórek.

stopy2

Najlepszym sposobem na to, aby nasze stopy odpoczęły i zrelaksowały się po całym dniu jest masaż. Najprostszą techniką, którą możemy zastosować same jest uciskanie kciukiem grzbietu stopy w kierunku stawu skokowego, a następnie każdego palca z osobna. Na koniec masujemy sklepienie stopy, od palców w kierunku pięty. Taki masaż, oprócz działania relaksacyjnego, wpływa także korzystnie na krążenie krwi.

Niestety nie wszystkie zabiegi związane z pielęgnacją i zdrowiem stóp możemy wykonać samodzielnie w domowym zaciszu. Niektóre dolegliwości są poważniejsze i potrzebują interwencji specjalisty. Nawet w przypadku prawidłowej pielęgnacji mogą pojawić się problemy takie jak:

- wrastające paznokcie,

- odciski,

- pękające pięty,

- modzele.

W przypadku wystąpienia tego rodzaju dolegliwości najlepiej powierzyć nasze stopy specjaliście. Na rynku istnieją gabinety kosmetyczne, które specjalizują się w pielęgnacji i leczeniu niepożądanych zmian w obrębie skóry stóp. Są to gabinety podologiczne, które zajmują się m.in. pedicurem medycznym czy rekonstrukcją paznokci.

gabinet podologiczny

Mieszkańcom Koszalina i okolic polecam gabinet podologiczno-kosmetyczny Cosmedica:

www.cosmedica-koszalin.pl.

Źródła zdjęć:

Cover:

Helga Weber / Foter.com / CC BY-ND

Zdjęcie 1:

Cín / Foter.com / CC BY-NC

Zdjęcie 2:

mela.de.gypsie / Foter.com / CC BY-NC

Zdjęcie 3

www.cosmedica-koszalin.pDodaj komentarz

Facebook