7 zasad pięknych włosów

1. Nie myj włosów codziennie

Najlepiej myć włosy dwa lub trzy razy w tygodniu. Gdy robimy to za często, to nasze włosy bardziej się przetłuszczają. Jeśli wydaje Ci się, że Twoja fryzura wymaga odświeżenia, a nie szykujesz się na żadną specjalną okazję, to użyj suchego szamponu. Zawiera on talk, który wchłania sebum.

2. Podczas mycia nałóż szampon dwa razy

Umycie włosów jedną dozą szamponu nie zawsze usunie wszystkie zanieczyszczenia czy resztki produktów do stylizacji. Jeśli nie oczyścimy ich dokładnie, to po wyschnięciu będą matowe. Oznaką, że włosy są już czyste, jest gęsta piana podczas mycia.

3. Stosuj odżywkę

Aby włosy były zdrowe, nie wystarczy same ich mycie. Woda rozchyla łuski włosów, przez co stają się one podatne na uszkodzenia. Przed nałożeniem odżywki należy wytrzeć włosy ręcznikiem. Jeśli są zbyt mokre, odżywka się nie wchłonie. Nie należy nakładać tego typu preparatu przy cebulkach, gdyż sprawi to że skóra głowy będzie się przetłuszczać.

4. Zwracaj uwagę na skład kosmetyków

Przy wrażliwej skórze głowy należy unikać szamponów, które zawierają siarczany – mogą powodować podrażnienia. Dla włosów farbowanych odradza się stosowania odżywek zawierających parabeny i polimery. Dają one jedynie efekt wygładzenia, ale nie działają odżywczo.

włosy

5. Nie noś wysoko upiętych włosów

Takie uczesanie osłabia cebulki włosów oraz może powodować ich wypadanie. Jeśli jednak lubisz wysoko upinać włosy, to stosuj gumki z haczykami, które nie szarpią włosów.

6. Nie używaj za często suszarki i prostownicy

Jak najczęściej pozwalaj włosom wyschnąć naturalnie. Jeśli już używasz suszarki, to nastaw delikatny podmuch. Ważne aby suszyć włosy od nasady w stronę końcówek. Unikaj też kierowania podmuchu bezpośrednio na końcówki, gdyż spowoduje to ich nadmierne przesuszenie. Przy stosowaniu lokówki czy prostownicy należy pamiętać, aby przed stylizacją dokładnie wysuszyć włosy. Warto też zabezpieczyć je przed działaniem ciepła – przed użyciem suszarki czy prostownicy nałóż kosmetyk ochronny.

7. Nie farbuj za często włosów

Staraj się farbować jedynie odrosty. Unikaj natomiast koloryzacji końcówek, gdyż są one najbardziej podatne na uszkodzenia – łamią się i rozdwajają. Do regeneracji włosów po farbowaniu należy użyć maski regenerującej, najlepiej dwa razy w tygodniu. Powinna ona zawierać keratynę – naturalny budulec włosa. Można też spryskiwać końcówki specjalnym preparatem odżywiającym bez spłukiwania. Co dwa miesiące należy też podcinać zniszczone włosy.

Źródła zdjęć:

cover:

Shandi-lee / Foter.com / CC BY-NC-ND

zdjęcie 1:

Robby Mueller / Foter.com / CC BY-NC-ND

 

Budowa domu to trudny proces, dlatego warto skorzystać z oferty deweloperów. TLS Developer zajmuje się projektowaniem, budową i sprzedażą nowoczesnych domów.

Zobacz ofertę: tlsdeveloper.pl.Dodaj komentarz

Facebook