Sposób na piękne brwi

Brwi to jeden z elementów twarzy, który nadaje jej charakter i wyjątkowość.

Co więc zrobić jeśli nasze brwi nie mają idealnego kształtu, są jasne i rzadkie?

Jednym ze sposobów jest farbowanie ich za pomocą henny. Zabieg ten jednak musi nam wykonać kosmetyczka, a jego efekt nie utrzymuje się długo. Pierwszego dnia brwi są bardzo ciemne, natomiast po kilku myciach twarzy kolor znacznie blednie.

Innym sposobem, który utrzyma się na stałe (będzie wymagał tylko okresowych uzupełnień) jest wytatuowanie brwi. Jest to jednak radykalna i kosztowna metoda. Nie każda kobieta jest w stanie się na to odważyć, gdyż efekty mogą nas negatywnie zaskoczyć, a odwrotu nie będzie.

Najprostszym i najtańszym sposobem jest makijaż brwi. Każda z nas jest w stanie wykonać go samodzielnie podczas codziennego make up-u – nie zajmie to dłużej niż 2 minuty i nie wymaga żadnych umiejętności z zakresu makijażu. Dodatkowym atutem jest to, że same możemy dobrać kolor czy intensywność odpowiednią do naszego typu urody czy okazji. Na co dzień wystarczy lekkie podkreślenie, natomiast na wieczorne wyjście możemy zaznaczyć brwi mocniej.

Do makijażu brwi niezbędny jest zestaw do ich stylizacji. Niestety rzadko można znaleźć tego typu kosmetyk w drogeriach. Znajduje się on w ofercie produktowej m.in. kosmetyków Essence. W jego skład wchodzą dwa cienie – jaśniejszy i ciemniejszy, trzy szablony z różnym kształtem brwi oraz pędzelek do nakładania cieni. Zestaw ten kosztuje 10,99 zł. Warto go zakupić chociażby ze względu na szablony, które pozwolą na idealne nałożenie cienia i uzyskanie równego kształtu obu brwi. Zestawy do stylizacji brwi innych firm są dostępne także m.in. na Allegro, a ich ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych.

piękne-brwi-foter

Jeśli jednak nie uda Wam zakupić takiego zestawu, możecie poszukać zwykłego cienia do powiek w odpowiednim dla Was odcieniu. Ważne jednak, aby był on matowy. Alternatywą dla cieni są kredki do brwi, które można znaleźć już trochę łatwiej.

Najważniejszym plusem makijażu brwi jest to, że posiadacie możliwość regulowania jego intensywności. Pomaga to w przyzwyczajeniu się do wyraźnej zmiany, gdyż podkreślenie brwi wpływa znacząco na wygląd całej twarzy.

Źródło coveru: Chlobot / Foter.com / CC BY-NC-SA

Źródło zdjęcia z artykułu: Kris Kesiak Photography / Foter.com / CC BY-NC

 Dodaj komentarz

Facebook