ROZJAŚNIANIE WŁOSÓW – REFLEKSY

Jeśli chcesz ożywić swój kolor włosów, jednak bez farbowania całości czy robienia pasemek, to idealnym rozwiązaniem dla Ciebie są refleksy. Obejmują one znacznie mniej włosów niż pasemka, więc wyglądają naturalniej. Dodatkowo przy ich robieniu omija się wierzchnią warstwę włosów, dzięki czemu nie musimy obawiać się odrostów. Takie refleksy najłatwiej zrobić za pomocą rozjaśniacza. Przy domowym farbowaniu odradzam użycie mocnego rozjaśniacza, który rozjaśnia o 5-6 tonów, gdyż ciężko przewidzieć efekt końcowy. Lepiej zdecydować się na lekki rozjaśniacz (2-3 tony). Dodatkowym plusem jest to, że jest on dużo delikatniejszy od standardowego i nie niszczy włosów. Przykładem takiego produktu jest Cameleo od Delia Cosmetics. Znajdziecie go m.in. w Rossmannie za ok 5,00 zł.

rozjaśnianie włosów Delia Cameleo

rozjaśnianie włosów Delia Cameleo

W opakowaniu znajdziecie tubkę z kremem rozjaśniającym oraz dwie saszetki z aktywatorem. Należy je ze sobą wymieszać.

rozjaśnianie włosów strefakobietek

Aby uzyskać efekt refleksów, na początek spinamy wierzchnią warstwę włosów. Spośród reszty włosów wybieramy ok 10 średniogrubych (ok. 1 cm szerokości) pasm rozmieszczonych na różnych wysokościach.  Każde pasmo zabezpieczamy folią aluminiową, którą po 15 minutach będzie można usunąć. Dla uzyskania bardziej intensywnego efektu, można także nałożyć na resztę włosów odrobinę rozjaśniacza i równomiernie rozprowadzić go na całej długości włosów za pomocą gęstego grzebienia – ten sposób doradzam jedynie osobom, które mają już pofarbowane, rozjaśnione włosy, gdyż nie wiem jak produkt zachowa się na włosach naturalnych. Preparat zmywamy po 30-45 minutach.

Efekty:

refleksy rozjaśniające delia cameleo strefakobietek

Jak widzicie, efekt jest subtelny i naturalny. Produkt idealnie nadaje się do domowego użycia.Jedna odpowiedź na „“ROZJAŚNIANIE WŁOSÓW – REFLEKSY””

  1. asistylee pisze:

    ooo! Często w Rossmanie oglądam różnego rodzaju farby/rozjaśniacze i wszystko co związane z włosami lecz na to jeszcze nie miałam okazji trafić :) Jutro poszukam koniecznie:) mała zmiana na głowie dobrze zrobi ! :) buźka !

Dodaj komentarz

Facebook