PIELĘGNACJA WŁOSÓW ZIMĄ

Okres jesienno-zimowy nie sprzyja kondycji naszych włosów. Warunki atmosferyczne oraz przykrywanie włosów czapką czy kapturem,  powodują, że włosy stają się niesforne i zniszczone. Jest to więc okres, w którym powinnyśmy szczególnie o nie zadbać. Co więc możemy zrobić dla naszych włosów?

włosy zimą

Po pierwsze – nośmy czapkę.

Noszenie czapki chroni nas przed ochłodzeniem, a także ma pozytywny wpływ na skórę głowy. Z drugiej strony jednak, nakrycie głowy powoduje elektryzowanie się włosów i zwiększa ich tendencję do przetłuszczania się. Z tego względu wiele kobiet unika noszenia czapki. Nie jest to dobry pomysł i wyjście z sytuacji.

Jak więc zapobiec tego rodzaju problemom?

 Jeśli chcecie uniknąć elektryzowania, zwracajcie uwagę na rodzaj materiału z którego jest wykonane dane nakrycie głowy. Sztuczne tworzywa bowiem potęgują efekt elektryzowania. Innym sposobem jest stosowanie odpowiednich preparatów do pielęgnacji włosów. Rynek kosmetyczny oferuje wiele specyfików, których działanie skupia się na niwelowaniu negatywnych skutków przebywania włosów pod nakryciem.  Przykładem takiego kosmetyku jest spray przeciw elektryzowaniu. Tego typu spraye znajdują się w ofercie linii produktowych wielu marek. Przykładem są kosmetyki: AVON Advance Techniques Winter Restore czy  L’oreal Tecni Art Fix Anti Frizz.

spray nawilżający avon

l'oreal anti frizz

Pamiętajmy również o tej części włosów, która wystaje spod czapki i jest wystawiona na bezpośrednie działanie zimna. Na zniszczone końcówki warto nakładać jedwab lub olejek arganowy. Przy stosowaniu olejków (a także odżywek czy maseczek), należy  omijać okolice przy nasadzie. Nakrycia głowy bowiem wzmagają przetłuszczanie się włosów. W przypadku, gdy przetłuszczanie się jest nadmierne i uciążliwe, zamieńmy dotychczasowy szampon na taki, który skierowany jest do włosów z tego typu problemami. Nie stosujmy go jednak zbyt długo, aby nie przesuszyć pozostałej części włosów.

Zimą na dworze oraz w mieszkaniach ogrzewanych kaloryferami, wilgotność powietrza jest niewielka. Suche powietrze oraz używanie suszarek powodują, że włosy są zniszczone i przesuszone. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest nawilżacz powietrza. Unikajmy także zbyt częstego używania suszarki. Jeśli chcecie intensywnie nawilżyć włosy, zaopatrzcie się w ampułki nawilżające. Przykładem jest 14-dniowa kuracja Marion lub ampułki Kaaral Purify Restracture do stosowania raz w tygodniu, które można nabyć w salonach fryzjerskich.

marion ampułki

ampułki restracture

Dwa razy w tygodniu warto zafundować włosom zabieg regenerujący. Każda odbudowująca maska będzie do tego odpowiednia. Możemy także przygotować domową  maseczkę, z naturalnych składników. Poniżej znajdziecie instrukcję do przygotowania takiej maseczki.

Maska z olejkiem rycynowym i naftą.

 3 łyżki nafty kosmetycznej mieszamy z łyżką oleju rycynowego oraz z 3 łyżkami dowolnej odżywki do włosów. Zamiast odżywki, możemy użyć żółtka z sokiem z cytryny.  Powstałą mieszankę należy wetrzeć w wilgotne włosy i pozostawić na około pół godziny. Włosy najlepiej zawinąć w czepek lub ręcznik. Po spłukaniu maski, należy umyć włosy szamponem. Do ostatniego płukania warto wykorzystać wodę z sokiem z cytryny.Dodaj komentarz

Facebook