PIELĘGNACJA DŁONI

Dłonie to jedna z tych części ciała, po których najbardziej widać oznaki starzenia się skóry. Jest to spowodowane tym, że skóra dłoni jest praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, a warstwa tłuszczowa jest bardzo cienka.  Warto więc poświęcić trochę czasu na ich pielęgnację. 

dłonie

Dłonie codziennie poddawane są szkodliwym działaniom czynników zewnętrznych. To sprawia, że stają się suche i szorstkie. Uszkodzeniom ulegają również paznokcie, które łamią się i rozdwajają, a skórki zadzierają.

Aby dłonie pozostały gładkie i delikatne, należy pamiętać o regularnym złuszczaniu naskórka. W tym celu należy stosować raz w tygodniu drobnoziarnisty peeling. Można go kupić lub przygotować samodzielnie. Do wykonania domowego peelingu do rąk wystarczy sól i oliwa z oliwek. Trzeba wymieszać je ze sobą w proporcji 1/2 na 1/2, wetrzeć w dłonie, a po 5-7 minutach spłukać ciepłą wodą.

Do codziennego mycia rąk najlepiej wybrać mydło, które zawiera dodatkowe składniki nawilżające.

Warto także zaopatrzyć się w dobrej jakości krem do rąk. Polecam wybrać taki, który oprócz skóry odżywia również paznokcie. Szczególnego nawilżania wymagają skórki przy paznokciach. Kremu powinnyśmy używać w ciągu dnia, a także przed spaniem.

O skórę dłoni i całego ciała warto też zadbać od wewnątrz – odpowiednie nawodnienie i dieta bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe zapewni piękny wygląd skóry (smażalnia ryb Kołobrzeg poleca zdrowe ryby).

dłonie

Raz na jakiś czas warto wykonać kąpiel parafinową. Na taki zabieg możemy wybrać się do kosmetyczki, lub przygotować go same:

Parafinę możemy zakupić w aptece. Roztapiamy ją w naczyniu, które zanurzamy w gotującej się wodzie. Gdy parafina się upłynni, to wyjmujemy naczynie z wrzątku. Następnie wylewamy ją do płaskiego naczynia i czekamy, aż zacznie tężeć na powierzchni. Gdy nie będzie za gorąca, zanurzamy w niej dłoń. Kiedy parafina stwardnieje, zanurzamy dłoń ponownie. Następnie wkładamy rękę do rękawicy foliowej i owijamy ręcznikiem. Okład pozostawiamy na ok. 20 minut.

Parafina po nałożeniu na skórę tworzy warstwę, która zatrzymuje w skórze wilgoć. Powoduje ona otwarcie się porów skóry i stymuluje krążenie krwi. Po zabiegu skóra staje się miękka i elastyczna. Efekt utrzymuje się przez kilka dni.

dłonie

Źródła zdjęć:

Zdjęcie 1: JoanAfonso ❤ ℒℯ Vℯrƞis / Foter.com / CC BY

Zdjęcie 2: Hamed Saber / Foter.com / CC BY

Zdjęcie 3: kpwerker / Foter.com / CC BY-NC-SA013 BlondDodaj komentarz

Facebook