Jak dobrać czerwoną szminkę?

 

Czerwona szminka na ustach do niedawna kojarzyła się z wielkimi wyjściami i odważnymi kobietami. Dzisiaj coraz częściej panie decydują się na czerwoną szminkę także przy codziennych, nieformalnych stylizacjach. Kobiety przekonały się do wyrazistych ust, jednak nie wszystkie wiedzą jaki odcień będzie dla nich odpowiedni.

czerwona szminka2

Przy wyborze odcienia należy przede wszystkim kierować się swoim fenotypem (karnacja, kolor włosów). Istnieją cztery fenotypy, jednak dla ułatwienia można wyróżnić dwa typy urody – zimną i ciepłą.

W naszym kraju więcej pań reprezentuje pierwszy typ – zimny. Do tej grupy należą panie z jasną cerą, jasną oprawą oczu oraz z włosami o chłodnych odcieniach ( od blondu do czerni). Jeśli znajdujesz się w tej grupie, powinnaś wybrać szminkę o chłodnym odcieniu czerwieni – np. z domieszką różu czy fioletu.

Drugi typ urody to ciemna oprawa oczu, ciepłe odcienie cery i włosów ( kolor rudy, złociste blondy i ciepłe brązy). Panie, które charakteryzują się tym fenotypem powinny wybrać szminkę w odcieniu ciepłym ( czerwień z domieszką oranżu).

czerwona szminka3

Jeśli nie boisz się mocnego podkreślenia ust, wybierz kryjącą i matową pomadkę. W przypadku, gdy nie masz odwagi by od razu tak zaszaleć z makijażem, zdecyduj się raczej na transparentne pomadki, które pozostawią na ustach jedynie film wymarzonego odcienia. Dobrym rozwiązaniem będą także napigmentowane błyszczyki. Znajdziesz takie np. wśród produktów firmy Bell czy Maybelline New York.

Źródła zdjęć:

cover: emma.buckley / Foter.com / CC BY-ND

Zdjęcie 1: Lionel Rieder / Foter.com / CC BY-NC-ND

Zdjęcie 2:Sarah Nitt / Foter.com / CC BY-NC-ND

Bezskutecznie próbujesz znaleźć pracę? Spróbuj na szukampracy.pl – skorzystaj z intuicyjnej wyszukiwarki najlepszych ofert i aplikuj na interesujące ogłoszenia. Polecamy stronę Szukam Pracy.Dodaj komentarz

Facebook