OZDOBY W STYLU SKANDYNAWSKIM

Dziś prezentacja kilku pomysłów na ozdoby pokoju w stylu skandynawskim. Styl ten to przede wszystkim biel, prostota i surowy, „czysty” charakter.

Pierwsza propozycja to ozdobne drzewko. Do jego wykonania potrzebne będą małe gałązki, które malujemy na biało. Możemy także poszukać  gotowych, pomalowanych gałązek w kwiaciarniach. Gałązki przed malowaniem warto związać sznurkiem. Po wyschnięciu farby taki bukiecik umieszczamy w  wazoniku. Można wykorzystać także mały słoik. Żeby drzewko się trzymało, wypełniamy naczynie materiałem, najlepiej w kolorze białym. Wazonik dekorujemy koronką, którą mocujemy za pomocą pistoletu z klejem. Gałązki dekorujemy np. różyczkami i perełkami. Przyklejamy je  za pomocą pistoletu.

styl skandynawski

styl skandynawski

styl skandynawski

Drugi pomysł to lampka nocna. Do jej wykonania potrzebujemy szklanego przezroczystego naczynia o dowolnym kształcie oraz sznura małych lampek, np. choinkowych (oczywiście białych). Lampki wkładamy do naczynia i nasza lampka gotowa.

styl skandynawski

styl skandynawski

Następne propozycje dotyczą przechowywania biżuterii. Każda kobieta ma jej ogromne ilości, a tym samym pojawia się problem: gdzie ją trzymać?

Jeśli chodzi o naszyjniki, to proponuję zakup białego manekina lub stojaków do prezentacji biżuterii (ekspozytorów). Są dostępne m.in. na Allegro. Oprócz tego, że są praktyczne, stanowią też ciekawą ozdobę.

styl skandynawski

styl skandynawski

Do przechowywania kolczyków i bransoletek proponuję coś, co możecie szybko wykonać same. Potrzebne będzie niewysokie, średniej wielkości szklane naczynie (równej szerokości na całej długości).  Dekorujemy je białą koronką, której końcówki przyklejamy za pomocą pistoletu z klejem. Brzegi naczynia stanowią idealne miejsce do zawieszenia kolczyków, które dzięki temu się nie zniszczą. Do środka natomiast możemy włożyć bransoletki.

styl skandynawski

styl skandynawski

W podobny sposób możemy wykonać także inne ozdoby. Koronką czy białymi różyczkami możemy udekorować ramki na zdjęcia czy lustro.

Schody to piękny element wyposażenia domu. Szukasz najlepszych specjalistów, którzy zajmą się projektem, produkcją czy wyceną schodów? Sprawdź: wycenaschodow.plDodaj komentarz

Facebook