Jak oszczędzać na zakupach?

Która kobieta nie lubi poszaleć na wyprzedażach? Jednak zdarzają się one tylko dwa razy w roku. Jest jednak kilka sposobów aby nie wydawać majątku na nową garderobę. Pierwszą i najłatwiejszą możliwością są bony zniżkowe. Nie wszyscy kupujący mają świadomość tego, że takowe istnieją, gdyż sklepy (w większości przypadków) nie informują o tym klientów. Kupony zniżkowe umożliwiają rabat od 20 do nawet  40%. W przypadku bardziej luksusowych produktów jest to 5-15 %.

przeceny-h&m

Gdzie szukać takich kuponów?

Otóż tego typu zniżki często udostępniane są na firmowych kontach sklepów na Facebook-u. Najczęściej promocje te związane są z jakimś świętem – np.  urodziny marki, Dzień Kobiet, powrót do szkoły po wakacjach. Kupony te są udostępniane m.in. na kontach sklepów: House, Cropp, C&A, Mohito czy Reserved. Warunkiem jest zazwyczaj polubienie konta marki. Po kliknięciu w link promocji otrzymujemy kod, który wystarczy podać sprzedawcy przed dokonaniem zakupu.

Kolejnym miejscem, gdzie możemy znaleźć kupony zniżkowe są czasopisma kobiece. Przykładem są magazyny shoppingowe – Avanti czy HOT, moda&shopping, a także inne pisma kobiece takie jak JOY czy Glamour. Zamieszczają one na swoich stronach kupony zniżkowe do różnych sklepów – od kilku do nawet kilkudziesięciu. Najczęściej zniżki te można wykorzystać przez określony czas – np. w dany weekend.


zniżki2

Jednak nie tylko kupony rabatowe pozwolą nam zaoszczędzić na zakupach. Inną opcją są tzw. karty stałego klienta. Można zapytać o nie przy kasie. Niektóre marki oferują zbieranie punktów, które możemy później wymienić na zniżki – np. Orsay. Inne natomiast umożliwiają nam zrobienie zakupów np. o 20% taniej – Kappahl.

Na zniżki w wybranych sklepach mogą liczyć także osoby posiadające legitymacje studenckie. Przykładem jest marka New Look, która oferuje studentom 10 % a czasami nawet 20 % zniżki.

Kolejnym sposobem na tańszy zakup produktów jest polowanie na rzeczy przecenione ze względu na ich lekkie uszkodzenie. Zazwyczaj są to rzeczy zabrudzone czy rozprute na szwie. W przypadku biżuterii są to np. oberwane oczka łańcuszka. Warto zakupić takie artykuły, gdyż ich cena jest znacznie niższa od początkowej, a najczęściej wymagają tylko niewielkiej naprawy – zszycia na szwie, przeprania czy zaciśnięcia oczka za pomocą kombinerek. Tego typu „zabiegi” jesteśmy w stanie przeprowadzić sami, nie wymaga to specjalnych umiejętności i nakładów pieniężnych. Potrwa tylko chwilę i może dać wiele satysfakcji.

Zanim zdecydujemy się więc na jakiś zakup (szczególnie, gdy cena jest wysoka), sprawdźmy czy nie ma możliwości kupienia tej rzeczy taniej. Zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze (np. na następne zakupy;) )  a kupiony artykuł będzie nas cieszył bardziej, gdyż wiadomo że najwięcej satysfakcji i radości dają nam takie okazyjne „zdobycze”.

Szukasz interesujących ogłoszeń o pracy? Chcesz odbyć ciekawe praktyki lub staże? Skorzystaj z oferty Szukam Pracy – zarejestruj się i zrealizuj swoje cele.

Zapraszamy na portal szukampracy.pl.Dodaj komentarz

Facebook