Jak nadać starej koszuli nowe życie ?

Jeżeli znudziły Wam się już niektóre Wasze koszule  (lub bluzki z kołnierzykami) i odłożyłyście je na dno szafy, to chcę Wam pokazać jak w łatwy, szybki i niedrogi sposób nadać im nowe życie:)

Pierwsza propozycja to ozdobienie kołnierzyka metalowymi nakładkami. Są one dostępne m.in. na Allegro w cenie 3-6 zł. Wybór wzorów czy odcieni jest naprawdę ogromny.

kolnierzyk

Taka ozdoba sprawi, że nawet najzwyklejsza koszula stanie się efektowna. W sieciówkach zapłacimy za taką bluzkę nawet do 100 zł, natomiast samodzielne przerobienie będzie nas kosztować o wiele wiele mniej.

Moje propozycje:

kołnierzyki

 

 

Kolejnym sposobem jest ozdobienie kołnierzyka koszuli koralikami. Możemy takowe zakupić w pasmanterii lub Empiku. Inną możliwością jest użycie koralików np. ze starej bransoletki, której już nie nosimy, albo która nam się kiedyś rozsypała.  Zamiast koralików można użyć np. ćwieków (najbardziej opłaca się kupić je na Allegro), a zamiast kołnierzyka możemy ozdobić kieszeń czy pagony (jeśli koszula je posiada). Do szycia najlepiej użyć silikonowej nitki, żeby nie była ona widoczna.

Ja wybrałam  plastikowe perełki w odcieniu bieli, kremu i brzoskwini:

perły

Do przerobienia wybrałam zwykłą białą koszulę, którą kupiłam w lumpeksie za ok. 4 zł.

koszula

Oprócz samego ozdobienia kołnierzyka, obcięłam także rękawy. Wystarczy je tylko obszyć za pomocą maszyny do szycia ( można poprosić o to mamę, ciocię czy babcię;) lub po prostu zwrócić się z tym do krawcowej). Moja wciąż jeszcze na to czeka;)

I tak właśnie niedrogim sposobem otrzymujemy nową bluzkę:

koszula

kolnierzyk

Chcesz dobrze zarabiać i rozwijać się zawodowo? Zacznij od znalezienia najlepszej oferty pracy. Na portalu Szukam Pracy możesz zarejestrować się całkowicie bezpłatnie i wygodnie sprawdzać nowe ogłoszenia.

Odwiedź stronę szukampracy.plDodaj komentarz

Facebook